T.A.S.K.K. 19.OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu 19. Olağan Genel Kurulu 21 Ekim 2023 tarihinde Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonunda yapıldı.

Genel Kurulda Divan Başkanlığını Konya Milletvekili Mehmet BAYKAN, Divan Başkan Yardımcılığını Feyyaz CEŞEN, Yazman üyeliklerini Sevim SERBEST ve Ufuk TATAR yaptı.

Ali DÜŞMEZ genel kurulda yaptığı açılış konuşmasında, Konfederasyonun 3 (üç) yıllık süre içinde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Konfederasyonun Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu, Bakanlık bünyesindeki spor federasyonları ve spor taban birlikleri ile ilişkileri konusunda bilgi veren DÜŞMEZ, yeni dönemde amatör sporlara yapacakları katkılar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

703 delegenin katılımı ile yapılan genel kurulda oy kullanan delegelerin tamamının oyunu alan Ali DÜŞMEZ Başkanlığında yeni kurullar oluştu.

Yönetim Kurulumuzun 12 delege ile tam kadro hazır bulunduğu genel kurulda başkanımız Sadri ATAM oluşturulan bu yönetim kurulunda yeniden seçilirken, genel sekreterimiz Ömer TÜREDİ ise denetim kurulunda yer aldı.

Yeni yönetim kurulunun önümüzdeki günler içerisinde görev dağılımını yapması bekleniyor.