BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE’MİZDEN AMATÖR SPORA DESTEK

Her yıl olduğu gibi bu yıl da desteklerini sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediye’miz 72 amatör kulübümüze toplamda 720.000 TL nakdi destekte bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Deniz KAPLAN, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Ali ÇELİKSOY, EASKF Başkanı Sadri ATAM, Futbol İl Temsilcisi Ethem ÜZER, EASKF Yönetim Kurulu üyeleri Turgay ÇANKAYA ve Turgay YARAR ile bir araya gelen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN konu ile ilgili yaptığı açıklamasında: “Amatör sporun gelişmesini çok önemsiyorum. Bunun için de imkanlar ölçüsünde yıllardır olduğu gibi bu yılda desteğimizi sürdürüyoruz. 72 amatör spor kulübüne toplam 720 bin TL nakdi destek sağladık. Amatör sporun yaşaması için emek veren Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadri ATAM ve yönetimine, amatör spor kulüplerimizin başkan ve yönetimlerine çok teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak yasalar çerçevesinde sizlere destek vermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

EASKF Yönetim Kurulu Başkanı Sadri ATAM da Başkan BÜYÜKERŞEN’e destekleri dolayısıyla teşekkür ederek, açıklamasında: “Eskişehir, Türk sporuna başarılı sporcular yetiştiren, milli takımlara gönderdiği sporcular ile farklı branşlarda büyük başarılar elde eden bir spor şehri. Büyükşehir Belediyemiz de her yıl gerçekleştirdiği nakdi yardımlarla amatör kulüplerimize desteğini sürdürüyor. Tüm kulüp yöneticilerimiz ve sporcularımız adına Başkan’ımız Yılmaz Büyükerşen ve ekibine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.