ATAÇ’DAN DESTEK İSTEDİLER

Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (EASKF) yönetimi Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ı ziyaret ederek Amatör takımlar için destek istedi.
Ataç’ın makamında yapılan ziyarette EASKF başkanı Sadri Atam ve yönetimi başkan Ataç’a sezon ve takımlar ile ilgili bilgi verdi. Atam “Süper amatör lig devam ediyor. 1. Amatör küme ise 19 Şubat’ta başlayacak. Bir çok takımımızın maddi sıkıntı içinde. Bu nedenle daha önce olduğu gibi Belediyelerden yine bir nebze de olsa destek istiyoruz” dedi.
Başkan Ataç ise Belediye olarak amatörlerin her zaman yanında olduklarını belirtip “Ülkemizde ciddi bir ekonomik sıkıntı var. Bundan belediyelerde etkileniyor. Buna rağmen imkanlar doğrultusunda amatörlere destek olabilmek ve Amatör kulüplerimizin yükünü hafifletmek için çalışma yapacağız” dedi.
Atam ayrıca başta Behiç Erkin sahası olmak üzere Tepebaşı bölgesinde bulunan sahalarının iyileştirilmesi ve eksiklerinin giderilmesi için Başkan Ataç’tan istekte bulundu. Ziyarette Tepebaşı Belediye Gençlik ve Spor kulüp başkanı Mete Yılmaz’da yer aldı.