T.A.S.K.K. 45.BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI ERZURUM’DA…

T.A.S.K.K. Genel Başkanı Ali DÜŞMEZ ve T.A.S.K.K tüm üst kurul üyeleri öncülüğünde illerin Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanları ve TFF Amatör İşler Kurul Üyelerinin katılım gösterdiği bu sene 45.si düzenlenen Başkanlar Kurulu toplantısı 24-26 Mayıs 2024 tarihleri arasında Erzurum’da gerçekleştirildi.

Toplantı Mustafa Kemal ATATÜRK, aziz şehitlerimiz, amatör spora gönül vermiş ve aramızdan ayrılmış olan değerli spor adamları adına bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı, Konfederasyonun 21 Ekim 2023 tarihinde yapılan 19. Olağan genel kurul sonrası çalışmaları içeren barkovizyon sunumu gerçekleştirildi.

T.A.S.K.K. Genel Başkanı Ali DÜŞMEZ toplantıda yaptığı konuşmada; Erzurum’da bir araya gelmekten dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Konfederasyonumuzun kuruluşunun 43. yılının onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Hiçbir menfaat gözetmeksizin, karşılıksız yardım anlayışı, sadece hizmet olan spor anlayışı, sevgi, kardeşlik ve dostluk anlayışı sloganımız olmuştur. Sporun tüm kesimleriyle Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu ve diğer spor branş federasyonları, futbolun taban birlikleri olan antrenör, hakem ve spordaki sivil toplum kuruluşlarıyla varolan güzel ilişkilerimiz artarak devam etmektedir. Bu vesile ile birlik ve beraberliğimizin devam etmesini diliyor, Başkanlar Kurulu üyelerimize ve toplantıya katılan Amatör İşler Kurulu üyelerimize teşekkür ederim” dedi.

Genel Başkan Vekili Remzi AY Bölgesel Amatör Lig, BAL Bölge birinciliği müsabakaları, Türkiye şampiyonaları, yerel ligler ve Bölge Karmaları (UEFA Regions Cup) ile ilgili barkovizyon sunumu gerçekleştirdi. Toplantıya katılan Başkanlar kurulu üyeleri daha sonra söz alarak görüş ve önerilerini dile getirdiler.

Toplantıda EASKF Başkanı Sadri ATAM da yer aldı.